Novák Katalin: a béke legyen az elsődleges cél
Magyarország arra sürgeti az ENSZ tagállamait, hogy az orosz-ukrán konfliktusban a békét nyilvánítsák elsődleges célnak - jelentette ki az ENSZ Közgyűlése előtt szerdán a magyar köztársasági elnök. Novák Katalin megerősítette, hogy Magyarország határozottan elítéli Oroszország Ukrajna elleni agresszióját, amely hatalmas emberi szenvedést és pusztítást okozva romba döntötte Európa békéjét és súlyos kihatással van a világ rendjére. A köztársasági elnök elmondta, hogy a magyarok a konfliktus kezdet
2022. szeptember 22.
Nyíregyháza