Új főispán veszi át a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatal vezetését

2026. június 27.
Helyi

Új főispán veszi át a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatal vezetését hétfőtől, miután a miniszterelnök a vidék- és településfejlesztési miniszter javaslatára Bede Péter Józsefet nevezte ki a tisztségre.

Új főispán veszi át a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatal vezetését

Új főispán veszi át a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatal vezetését hétfőtől, miután a miniszterelnök a vidék- és településfejlesztési miniszter javaslatára Bede Péter Józsefet nevezte ki a tisztségre. A Magyar Közlönyben megjelent határozat szerint a kormányfő összesen 7 vármegye élén hajtott végre személyi változást. A Tisza-kormány középtávú tervei között szerepel a teljes kormányhivatali rendszer átalakítása, a hatáskörök szakmai szervezetekhez történő átcsoportosítása, valamint a vármegyei megnevezések megszüntetése is.

Sunshine Media Group
Friss hírek
Friss hírek