Nem Debrecen mellett tette le a voksát a kormány

2026. június 27.
Debrecen Helyi

Már idén megkezdik a debreceni Nagyállomás beázó aluljárójának a rendbetételét és akadálymentesítését, amelyet a teljes állomás megújítása követ majd.

Nem Debrecen mellett tette le a voksát a kormány

Nem Debrecen mellett tette le a voksát a kormány, így a hajdúsági tervek helyett végül az eredeti helyszínen, Budapesten épül meg az új Közlekedési Múzeum. Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter bejelentése szerint az intézmény az Északi Járműjavító területén, a már korábban elkészült, világszínvonalú tervek alapján valósul meg. A tárcavezető hangsúlyozta, hogy a múzeumnak a fővárosban van a helye, a korábbi, Debrecen melletti mezőre tervezett elképzelést pedig politikai hangulatkeltésnek nevezte. Vitézy Dávid hozzátette, hogy a kormány a cívisvárosban inkább a helyi lakosokat érintő valós fejlesztésekre összpontosít, így egy gyors intézkedéssel már idén megkezdik a debreceni Nagyállomás beázó aluljárójának a rendbetételét és akadálymentesítését, amelyet a teljes állomás megújítása követ majd.

fotó: pixabay

Sunshine Media Group
Friss hírek
Friss hírek