A Külügyminisztérium 37 nagykövetet rendel haza a közeljövőben

2026. június 27.
Belföld

A külügyminiszter bejelentése szerint a Külügyminisztérium 37 nagykövetet rendel haza a közeljövőben.

A Külügyminisztérium 37 nagykövetet rendel haza a közeljövőben

A külügyminiszter bejelentése szerint a Külügyminisztérium 37 nagykövetet rendel haza a közeljövőben. Orbán Anita a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében hangsúlyozta, hogy a változások egy része a lejáró megbízatásokhoz kapcsolódik, míg más esetekben a személyi döntéseket a külügyi irányváltás indokolja. A tárcavezető tájékoztatása alapján a cél az, hogy Magyarország érdekeit olyan nagykövetek képviseljék a külképviseleteken, akik az új külpolitikai prioritások mentén hitelesen és hatékonyan tudnak eljárni az ország nemzetközi kapcsolatainak alakításában.

fotó: Orbán Anita facebook

Sunshine Media Group
Friss hírek
Friss hírek