Megkezdődött a modulgyártás a CATL új debreceni üzemében
Újabb fontos szakaszába lépett a CATL debreceni beruházása: elindult az akkumulátormodulok összeszerelése a Déli Gazdasági Övezet új üzemében.
Újabb fontos szakaszába lépett a CATL debreceni beruházása: elindult az akkumulátormodulok összeszerelése a Déli Gazdasági Övezet új üzemében. A vállalat közlése szerint a gyáregység minden szükséges engedélyt megkapott, így május elején elstartolhatott a gyártás. Az éves kapacitás elérheti az 5 gigawattórát. Közben a CATL első debreceni cellagyárának építése is a végéhez közeledik, a modern gyártóberendezések telepítése már megtörtént. A tesztüzem az engedélyek megszerzése után indulhat. A cég már tavaly ősz óta gyárt akkumulátormodulokat egy bérelt debreceni csarnokban, ahol eddig 240 ezer modul készült európai elektromos autókhoz.
Fotó: dehir.hu
