Legfrissebb hírek!

Térség és a nagyvilág legfrissebb hírei

Újabb autógyártó érkezhet Magyarországra
Újabb autógyártó érkezhet Magyarországra
Újabb autógyártó érkezhet Magyarországra -írja a vezess.hu. Eredetileg már az év első felében döntöttek volna arról, hol építsék meg a Škoda negyedik akkumulátorgyárát. Az évtized végére összesen hat akkumulátorgyárral szeretne rendelkezni a cseh márka, abból a negyediket a kelet-európai régióban húznák fel. Csehország, Lengyelország és Szlovákia mellett Magyarország is versenyben van a tervek alapján 2027-ben megnyíló létesítményért.
2022. május 23.
Nyíregyháza
Tovább a hírre.
Megvan a 30. bajnoki cím
Megvan a 30. bajnoki cím
A hétvégén véget ért az ülőröplabda magyar bajnokság. Az utolsó mindent eldöntő mérkőzéseket Budapesten rendezték meg. A Nyíregyházi Sportcentrum csapata végig vezetve magabiztosan nyerte meg a meccseket és így a harmincadik aranyérmüket szerezték meg.
2022. május 23.
Tovább a hírre.
A Virágos Magyarország versenyre június 15-ig pályázhatnak a települések
A Virágos Magyarország versenyre június 15-ig pályázhatnak a települések
Az idén 29. alkalommal megrendezett Virágos Magyarország versenyre június 15-ig jelentkezhetnek az önkormányzatok - közölte a Magyar Turisztikai Ügynökség. Az idén ismét öt települési kategóriában várják a pályázatokat, amelyeket személyes látogatás során értékel a szakmai zsűri. Az önkormányzati versenyről a https://viragosmagyarorszag.hu oldalon tájékozódhatnak az érdeklődők, illetve érdemes követni a kezdeményezés Facebook oldalát is.
2022. május 23.
Nyíregyháza
Tovább a hírre.
Hét megyében folytatódik a szúnyogirtás
Hét megyében folytatódik a szúnyogirtás
Hét megye 252 településén folytatódik hétfőtől a szúnyogirtási program - tájékoztatta a program végrehajtásáért felelős Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-t. A szakemberek Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Pest és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei településeken gyérítik a rovarokat. A munkavégzésről az önkormányzatok minden esetben értesítést kapnak, a tervezett időpontok, a kezelt területek térképes ábrázolása pedig megtalálható a katas
2022. május 23.
Tovább a hírre.
A város szélére költözik majd az autóbusz-telephely
A város szélére költözik majd az autóbusz-telephely
Újabb állomásához érkezett az a nyíregyházi közösségi közlekedés fejlesztését szolgáló projekt, mely megvalósítása még 2019-ben kezdődött el és több mint 8 milliárd forintból valósul meg. A projektben szerepelt annak a 41 CNG autóbusznak a beszerzése, mely már negyedik éve szállítja az utasokat Nyíregyháza közösségi közlekedésében, és ekkor épült ki az a töltőállomás is a Tiszavasvári út mellet, mely ezeknek a járműveknek a működését biztosítja.
2022. május 23.
Tovább a hírre.
Megyei kitüntetés két orvosnak is
Megyei kitüntetés két orvosnak is
A Megyei Közgyűlés Pócspetriben tartotta nemrégiben a megyenapi ünnepségét, ahol a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház két orvosa is kitüntetésben részesült – tette közzé az egészségügyi intézmény a közösségi oldalán. A megye fejlődésének elősegítése, felemelkedésének előmozdítása, hírnevének gyarapítása érdekében kifejtett tevékenysége elismeréseként Pro Comitatu kitüntető díjban részesült dr. Sváb Marianna, a Jósa András Oktatókórház III. Belgyógyászati Osztályának
2022. május 23.
Tovább a hírre.
Görög vezetőedző Nyíregyházán
Görög vezetőedző Nyíregyházán
A görög Leonidasz Gaitanakiszt nevezték ki a Fatum Nyíregyháza női röplabdacsaptának vezetőedzőjévé. A klub hétfőn Facebook-oldalán jelentette be az új tréner érkezését, akinek nem lesz ismeretlen a magyar közeg, mivel a 2019/2020-as és a 2020/2021-es szezonban a TFSE csapatát, a legutóbbi kiírásban pedig márciustól a Diósgyőrt irányította. A klub közlése szerint a csapat a nyártól készül az új edzővel, a keret kialakítása pedig jelenleg is zajlik. A Nyíregyháza tavaly bajnokságot nyert, idén vi
2022. május 23.
Tovább a hírre.
Az év zenei rádiósa lett, a 99,4 Sunshine FM ifjú műsorvezetője
Az év zenei rádiósa lett, a 99,4 Sunshine FM ifjú műsorvezetője
A 99,4 Sunshine FM ifjú műsorvezetőjének, Kondor Rolandnak a tehetségét a napokban a Diákújságírók Egyesülete is elismerte, és az ország idei legjobb diákmédiásai közé választották. Az év zenei diákrádiósa kitüntető címet, a most érettségiző fiatalember, a középiskolájában, a nagykállói Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, és Gimnáziumban üzemeltetett Görkori Rádióban végzett tevékenységéért vehette át.
2022. május 23.
Tovább a hírre.
Tét nélkül nyert a NYÍKSE
Tét nélkül nyert a NYÍKSE
A rájátszás utolsó előtti mérkőzésére utazott a Sunshine NYÍKSE NBII-es kosárlabda csapata szombaton. Csapat kicsit tartalékosan indult, hiszen nem volt tétje a mérkőzésnek, így is a keleti csoport bajnoka a csapat. Az utolso 2 percben csak a Nyikse szerzett pontokat. Az utolsó 4 percben már csak Asztalos, Vida, Szilasi és a mérkőzés legjobbja, Zajácz kosarai jöttek, az ellenfél pedig nem jutott szóhoz, így a vége 57-66. Jövő héten még a második helyezett Békéscsabához utazik a NYÍKSE, akik már
2022. május 23.
Tovább a hírre.
A héten elsősorban a távol-keleti termékeket forgalmazókat ellenőrzik
A héten elsősorban a távol-keleti termékeket forgalmazókat ellenőrzik
A héten elsősorban a távol-keleti termékeket forgalmazók üzleteket és vállalkozásokat ellenőrzi a NAV megyénkben, derült a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Adó- és Vámigazgatóság által közzétett adótraffipaxból. Tájékoztatásuk szerint hétfőn Nyíregyházán, majd Nyírmadán, Baktalórántházán, Nyírbogáton és vonzáskörzetében, Vásárosnamény térségében, Újfehértón, a hét végén pedig újra Nyíregyházán bukkanhatnak fel a legnagyobb valószínűséggel. A revizorok vizsgálják a nyugta- és számlaadást, az online
2022. május 23.
Tovább a hírre.
Lecsengőben a koronavírus-járvány
Lecsengőben a koronavírus-járvány
Jelenleg a koronavírus-járvány lecsengő időszakában vagyunk, így egyelőre nem látja szükségesnek a negyedik oltások felvételét a Nemzeti Népegészségügyi Központ szakértője. Páldi Anna a közmédiának úgy nyilatkozott, hogy a nyár járványmentes lesz, hogy mi lesz ősszel, azt viszont még nem lehet tudni. Figyelmeztetett, nem tűnt el a járvány teljesen, főként a kockázati csoportokba tartozóknak kell vigyázni, de a kórházi felvételi adatok és a súlyos esetek száma is csökken. Jellemzően még mindig az
2022. május 23.
Nyíregyháza
Tovább a hírre.
Rendkívüli, hétvégi nyitva tartással segítenek a kormányablakok
Rendkívüli, hétvégi nyitva tartással segítenek a kormányablakok
Május utolsó hétvégéjétől június végéig, szombaton és vasárnap - pünkösdvasárnap kivételével - 8 és 14 óra között is nyitva tartanak a kormányablakok, hogy segítsék azoknak az ügyintézést, akiknek a vészhelyzet ideje alatt járt le a személyazonosító okmányuk és június 30-áig mindenképpen meg kell, hogy hosszabbítsák. A rendkívüli nyitvatartás Budapest és Pest megye valamennyi kormányablakára, vidéken pedig több mint 120 kijelölt kormányablakra vonatkozik, köztük Nyíregyházán is. A megyeszékhelye
2022. május 23.
Tovább a hírre.