Legfrissebb hírek!

Térség és a nagyvilág legfrissebb hírei

Követték a cigicsempészt a pénzügyőrök
Követték a cigicsempészt a pénzügyőrök
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai csaknem nyolcezer doboz adózatlan cigarettát találtak egy Záhony melletti tanyán. A pénzügyőrök Záhonynál tartottak zöldhatár-ellenőrzést, amikor egy gyanús autóra lettek figyelmesek. Távolról követték a kocsit, ami egy tanyára ment, ahol nagyobb dobozokat pakoltak be az egyik épületbe. A NAV munkatársai tettenérés után átvizsgálták a járművet és az ingatlan egész területét, ahol megközelítőleg nyolcezer doboz ukrán csempészcigarettát találtak. A 11
2022. július 18.
Tovább a hírre.
Folytatódik a demonstráció a kata-törvény ellen
Folytatódik a demonstráció a kata-törvény ellen
Hétfőn is folytatódik Budapesten a kata-törvény elleni tiltakozás sorozat, ezúttal a biciklis futárok hirdettek demonstrációt már reggel hét órára. A törvénymódosítás elfogadása óta kisebb megmozdulások több vidéki városban is voltak, de Budapesten keddtől szombatig minden nap volt nagyobb tüntetés. A hétfői eseményt a Futárok a KATA-ért szervezte. Azt is elárulták, a többi tüntetéssel ellentétben azért nem délutánra, és kora estére szervezték a megmozdulást, mert az este kezdődő és éjszakába ny
2022. július 18.
Nyíregyháza
Tovább a hírre.
Több mint ezernégyszáz határsértő ellen intézkedtek a rendőrök a hétvégén
Több mint ezernégyszáz határsértő ellen intézkedtek a rendőrök a hétvégén
Péntektől vasárnapig 1420 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök és katonák - áll az Országos Rendőr-főkapitányság közleményében. A police.hu-n olvasható statisztika szerint, az elmúlt héten az ország területén 3345 határsértőt tartóztattak föl és kísértek vissza. A megelőző héten ez a szám még magasabb volt, meghaladta a 3600-at. Emellett az elmúlt héten az ország belsejében hatvan határsértőt fogtak el, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult. Embercsempészés miatt harminc gyanú
2022. július 18.
Nyíregyháza
Tovább a hírre.
Tíz évre titkosítottak az augusztus 20-i tűzijáték és programok költségeit
Tíz évre titkosítottak az augusztus 20-i tűzijáték és programok költségeit
Egyelőre titkolja a Magyar Turisztikai Ügynökség, hogy mennyi közpénzt terveznek elkölteni az államalapítási ünnepség programjaira, valamint az Európa legnagyobbjaként beharangozott tűzijátékra - számolt be az Átlátszó. Tavaly mintegy 12 milliárd forintot fordítottak az augusztus 20-i eseményekre. Idén petíció indult a közpénz másra költése érdekében, a tűzijáték ellen, és már 103 ezer fölött jár az aláírók száma. Közadatigénylésben kérte ki a Párbeszéd Magyarországért a 2022-es tűzijáték, valam
2022. július 18.
Nyíregyháza
Tovább a hírre.
Az átlagfogyasztásig továbbra is jár a rezsicsökkentés
Az átlagfogyasztásig továbbra is jár a rezsicsökkentés
Az átlagfogyasztásig továbbra is jár a rezsicsökkentés, csak az átlagon felüli többletfogyasztás után kell piaci árat fizetni – írja a kormányzati tájékoztató oldal. A közleményben azt írják, hogy az elhúzódó háború és a brüsszeli szankciók miatt egész Európában drasztikusan emelkednek az energiaárak és energiaválság alakult ki. Egy év alatt az áram ára több mint ötszörösére, a gáz ára több mint hatszorosára emelkedett, és az áremelkedés tovább folytatódik. A kormány rendkívüli intézkedésekkel b
2022. július 18.
Nyíregyháza
Tovább a hírre.
Nem kell 2035-től kivezetni a belsőégésű motorokat
Nem kell 2035-től kivezetni a belsőégésű motorokat
Az Európai Unió Környezetvédelmi Tanácsa elfogadta, hogy 2035-től nem szükségszerű kivezetni a belsőégésű motorokat, amennyiben lehetőség lesz karbonsemleges üzemanyag használatára - mondta a technológiai és ipari miniszter. Palkovics László, egy a témával foglalkozó konferencián kifejtette: a karbonsemleges - köztük a szintetikus - üzemanyag használata komoly eredményt jelent. Ennek köszönhetően sikerül megvédeni a belsőégésű motorokat, amelyre a magyar és a német autóipar épül. Hozzátette: az
2022. július 18.
Nyíregyháza
Tovább a hírre.
Ne dobd ki az iskolatáskád, még másnak jó lehet
Ne dobd ki az iskolatáskád, még másnak jó lehet
Az ÉAK Nonprofit Kft. július 18. és augusztus 24. között gyűjtőakcióval szeretne hozzájárulni a „fenntartható” iskolakezdéshez.Az akció során olyan iskolakezdéssel kapcsolatos használt, de még szép állapotú, újszerű tárgyakat várnak - mint például iskolatáskák, tolltartók, tornazsákok, írószerek, felesleges füzetek, mappák  - amelyeket még jószívvel tovább lehet adni az arra rászorulóknak.Az iskolakezdéshez szükséges adományokat a Korányi Frigyes és a Kerék utcai hulladékudvarokba várják nyitvat
2022. július 18.
Tovább a hírre.
Változik az oltási rend megyénkben is
Változik az oltási rend megyénkben is
Az Országos Oltási Munkacsoport döntése szerint július 19-től, már keddi és pénteki napokon is elérhető a koronavírus elleni oltás a Jósa András Oktatókórház oltópontján. A hét két napján 9 órától 19 óráig várják azokat, akik élni szeretnének a lehetőséggel. Kérik, hogy az oltásra érkezők vigyék magukkal TAJ kártyájukat, az előző oltás vagy oltások papírjait. Az oltópontot a Gyerekgyógyászati épület alagsorában találhatják meg, melyet legegyszerűbben a Sürgősségi Központ mellett kialakított park
2022. július 18.
Tovább a hírre.
Megkezdte a rendőrség a határvadászok toborzását
Megkezdte a rendőrség a határvadászok toborzását
Megkezdte a rendőrség a határvadászok toborzását, a police.hu-n már elérhető a pályázati anyag - jelentették be rendőri vezetők. Ahogy arról már korábban beszámoltunk a Készenléti Rendőrségen belül, önálló határvadász ezred jön létre, amely Bács-Kiskun megyében 14, Csongrád-Csanádban 6, Békés, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében pedig 1-1 századból áll majd. Első körben 2200 alkalmas jelentkezővel kötnek 3 éves szerződést. A 160 órás kiképzésük után, az állományt fegyverzettel, ruháza
2022. július 18.
Tovább a hírre.
Már keddi és pénteki napokon is elérhető lesz a koronavírus elleni oltás
Már keddi és pénteki napokon is elérhető lesz a koronavírus elleni oltás
Az Országos Oltási Munkacsoport döntése szerint július 19-től már keddi és pénteki napokon is elérhető a koronavírus elleni oltás a nyíregyházi Jósa András Oktatókórház oltópontján. A hét két napján 7 óra 30 perctől 19 óráig lesz nyitva az oltópont. Az oltásokra az időpontfoglaló rendszerben időpontra is lehet regisztrálni, de időpontfoglalás nélkül is fogadják azokat, akik élni szeretnének a lehetőséggel. Az oltakozónak a TAJ kártyát, az előző oltás vagy oltások papírjait szükséges vinni. Az ol
2022. július 17.
Tovább a hírre.
Egymilliárdos beruházást indult el a Nyíregyházán
Egymilliárdos beruházást indult el a Nyíregyházán
Csaknem egymilliárd forint értékű fejlesztést indított el a fémszerkezet-gyártással és fémmegmunkálással foglalkozó nyíregyházi Orha Építő Kft. A cég a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program pályázatán elnyert 497 millió forintos, feltételesen vissza nem térítendő támogatás segítségével fejleszti termékkínálatát. Olyan technológiát telepítenek, amelynek eredményeként képesek lesznek hengerművi méretű lemeztekercsekből olyan energiahatékony és környezetbarát épületelemet hengerelni, a
2022. július 17.
Tovább a hírre.
Jelentősen emelkedett a miniszterek fizetés
Jelentősen emelkedett a miniszterek fizetés
Jelentősen megemelte a miniszterek fizetését Orbán Viktor. A kormányfő döntésének értelmében az eddigi 1,9 millió forint helyett az új kormány hivatalba lépése óta már több mint 2,6 millió forintot keresnek. A kormány oldalára a napokban – visszadátumozva – feltöltött dokumentumok szerint az előző kormányban is dolgozó miniszterek így 653 400 forintos emelést kaptak. Ez 33 százalékos emelés, ami jóval meghaladja az éves inflációt és az átlagkereset növekedését is. (szabolcsihir.hu)
2022. július 16.
Nyíregyháza
Tovább a hírre.