Az iskolaérettségről szóló döntés jogának visszaadását sürgeti a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete.
Az iskolaérettségről szóló döntés jogának visszaadását sürgeti a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete. A PDSZ azt javasolja, hogy ismét az óvodapedagógusok és a szülők dönthessenek a gyermek iskolakezdéséről, szükség esetén szakemberek bevonásával. A szakszervezet szerint a jelenlegi rendszer nem veszi kellően figyelembe a gyerekek egyéni fejlődését, ezért a januári kérelmezési határidőt is későbbre tolnák. Emellett több óvodapedagógust és gyógypedagógust, kevesebb adminisztrációt, valamint jobb munkafeltételeket és bérezést sürgetnek az óvodákban.
Fotó: freepik.com