A bőrünket is óvni kell a kánikulában
A hőség nem csak a szervezetünket viseli meg, ha nem megfelelően védekezünk a tűző nap ellen a bőrünk is megsínyli a kánikulai napokat – hívják fel a figyelmet a szakemberek. dr. Szondy Györgyi bőrgyógyász főorvos arra figyelmeztet, hogy mindig magas faktorszámú fényvédőt használjunk, és ez nem csak a fehérbőrűeknek ajánlott. Ha lehet viseljünk kalapot, sapkát – lehetőleg olyat, amelyiknek széles a karimája és árnyékot is ad. Emellett vegyünk magunkra napvédő kendőt, könnyű pólót, hogy megvédjü
2022. július 22.