Az EU megállapodott a gázárról, Magyarország mentességet kapott
Megállapodásra jutottak az energiaárak leszorításáról az uniós tagállamok vezetoi brüsszeli csúcstalálkozójukon, Orbán Viktor pedig azt közölte, hogy a gázársapka alól mentesítést kapott az ország. Ursula Von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke azt mondta, hogy az EU immár "szilárd ütemtervvel" rendelkezik az energiaválság kezeléséhez, a tagállami vezetok megadták a szükséges stratégiai iránymutatást. Az uniós csúcs energiaügyekkel foglalkozó megbeszélésének zárónyilatkozata szerint azonnali
2022. október 21.
Nyíregyháza