Felfüggesztett börtönbüntetést kapott a szabolcsi állatkínzó
2 év próbaidőre felfüggesztett 1 év börtönbüntetésre ítélte a Nyíregyházi Járásbíróság 2023. január 11-én azt a Szabolcs megyei településen élő férfit, aki családi vállalkozásban állattartó telepet működtetett, ahol többszáz juhot, legalább száz kecskét, szamarakat, kutyákat, baromfikat tartottak - közölte a Nyíregyházi Törvényszék. A decemberi rendőrségi ellenőrzésen észlelték, hogy az istállók nincsenek rendszeresen takarítva, ürülékkel erősen szennyezettek, az élő állatok között elhullott tet
2023. január 12.