Több mint ezren írták alá azt a petíciót, amely a Sóstói-erdő közelébe tervezett lakó- és irodapark megépítése ellen indult Nyíregyházán.
Több mint ezren írták alá azt a petíciót, amely a Sóstói-erdő közelébe tervezett lakó- és irodapark megépítése ellen indult Nyíregyházán. A kezdeményezést Décsiné Füzessi Viktória indította, aki szerint a beruházás veszélyeztetheti a lakosság nyugalmát és a természetvédelmi értékeket. A petíciót csütörtökön adták át a város főépítészének. Az ügy jelenleg a Debreceni Törvényszék előtt van, miután az építési engedélyt megtámadták. A civilek többek között a Natura 2000-es hatásvizsgálat hiányát és műszaki szabálytalanságokat emlegetnek.
Fotó: nyiregyhaza.hu