Fegyverrel fenyegette a rendőröket egy férfi Szabolcsban

2026. május 19.
Nyíregyháza

Az ügyészség öt év hat hónap börtönbüntetést indítványozott arra az esetre, ha beismeri tettét és lemond a tárgyalásról.

Fegyverrel fenyegette a rendőröket egy férfi Szabolcsban

Fegyveresen elkövetett hivatalos személy elleni erőszak miatt emelt vádat a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség egy harmincas éveiben járó férfi ellen. A vádirat szerint a korábban már többször elítélt vádlott január hetedikén hajnalban, ittas állapotban, egy lopott távcsöves lőfegyverrel gyalogolt egy szabolcsi településen. A rendőrök felszólították, hogy tegye le a fegyvert, a férfi azonban sértegetni kezdte őket, majd rájuk célzott. A járőrök fedezékbe húzódtak, erősítést kértek, és biztonságos távolságból követték tovább a férfit, aki többször is fenyegetően célba vette őket. Végül eldobta a fegyvert, ekkor a rendőrök földre vitték, megbilincselték és előállították. A férfi letartóztatásban várja a bírósági eljárást. Az ügyészség öt év hat hónap börtönbüntetést indítványozott arra az esetre, ha beismeri tettét és lemond a tárgyalásról.

Sunshine Media Group
Friss hírek
Friss hírek