Új nyilatkozási rend jön az egészségügyben
A lépés jelentős változást hozhat a korábbi, szigorúbb nyilatkozási gyakorlathoz képest.
Új nyilatkozási irányelveket dolgoz ki az Egészségügyi Minisztérium az egészségügyi dolgozók számára – jelentette be Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter. A tárcavezető szerint a cél az, hogy nyitottabb legyen a kapcsolat a sajtó, a nyilvánosság és a társadalom felé, és a közvélemény tárgyszerűbb képet kaphasson a magyar egészségügy valós állapotáról. Hegedűs Zsolt azt írta: a héten hivatalosan is utasítja a kórházak irányítóit, az OKFŐ-t és az egészségügyi háttérintézmények vezetőit, hogy biztosítsanak teret a nyíltabb és szakmailag megalapozott tájékoztatásnak. A miniszter hangsúlyozta, hogy azokat az orvosokat, szakdolgozókat és egészségügyi munkatársakat, akik jóhiszeműen, tárgyszerűen, a betegek jogait és méltóságát tiszteletben tartva nyilatkoznak, nem érheti retorzió. A lépés jelentős változást hozhat a korábbi, szigorúbb nyilatkozási gyakorlathoz képest.
