Tardos Gergely veszi át az Államadósság Kezelő Központ Zrt. vezetését
Korábban a Magyar Nemzeti Banknál is dolgozott.
Június 22-től Tardos Gergely veszi át az Államadósság Kezelő Központ Zrt. vezetését – jelentette be Kármán András pénzügyminiszter. Az ÁKK az államháztartás finanszírozásáért, valamint az államadósság és az állami likviditás kezeléséért felel. A pénzügyminiszter szerint az új vezetés egyik fontos célja az állam kamatköltségeinek csökkentése, hogy több forrás maradhasson közszolgáltatásokra, például az egészségügyre, az oktatásra, a közösségi közlekedésre, infrastruktúra-fejlesztésre és a közszférában dolgozók bérére. Tardos Gergely több mint 25 éves tapasztalattal rendelkező közgazdász, eddig az OTP Bank Elemzési Központját vezette. Korábban a Magyar Nemzeti Banknál is dolgozott, ahol többek között állami adósságkezeléssel, kamategyenleg-előrejelzéssel és devizatartalék-stratégiával foglalkozott.
