Osztrák vasúti kocsik segítik ki a MÁV-ot a nyári szezonban
A helyreállítás a miniszter szerint további jelentős forrásokat igényelhet.
Tíz osztrák vasúti kocsi állt forgalomba a MÁV kisegítésére a nyári szezonban – közölte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter. Az ÖBB-től bérelt, klimatizált és kerékpárszállításra is alkalmas kocsik a balatoni Kék Hullám InterCity-n és a Békés InterCity-n közlekednek majd. A miniszter szerint a járművek bérlésére azért volt szükség, mert a Dunakeszi Járműjavító csődje miatt tovább romlott a MÁV járműhelyzete, és a vasúti kocsik jelentős része javításra vagy fővizsgára vár. Vitézy Dávid azt írta: a Dunakeszi Járműjavító leállása már a vasúti közszolgáltatást is veszélyezteti, ezért a cél az üzem megmentése és újraindítása. A járműjavító új tulajdonosa már a MÁV, de a helyreállítás a miniszter szerint további jelentős forrásokat igényelhet.
