Valkusznak és Marozsánnak nem sikerült bejutnia az ATP főtáblájára

2023. április 07.

Sajnos a magyar teniszezők, Marozsán Fábián és Valkusz Máté nem tudtak bejutni a salakos pályán zajló estorili tenisztorna főtáblájára. Ennek a férfi tenisztornának a nyereménye 563 ezer euró, ami 214 millió forint, jó summa a résztvevőknek. Kár, de a vasárnapi szettekben elszenvedett vereségek után sem Valkusz, sem Marozsán nem számíthat az estorili tenisztorna pénzdíjára. Az aktív szurkolók azonban pénzdíjat kaphatnak, ha fogadnak a https://gg.bet/hu/tennis oldalon, ahol tájékozódhatnak a torna részleteiről, megtekinthetik a teniszezők értékeléseit.
Mindenről sorjában. Marozsán Fábián, aki a tenisz világranglistán a 128. helyen áll, volt az első kiemelt a selejtezőn. Ellenfele, az olasz Alessandro Giannessi a teniszezők azonos rangsorában a 261. helyet foglalja el. Nem volt könnyű játék, főleg a második fordulóban volt nehéz a küzdelem. Marozsánnak szettelőnye volt, de 2 óra 12 perc után mégis vereséget szenvedett. Végeredmény: Alessandro Gianessi – Marozsán Fábián 4:6, 7:6, 6:4.
Ugyanakkor ezt megelőzően Marozsán könnyedén verte Manuel Guinard francia teniszezőt. Mindössze 58 perc alatt két szettet nyert. Az eredmény 6:3, 6:0 volt. De úgy tűnik, Marozsán Fábián a portugál bíróságot nem tudta megnyerni magának.
Valkusz Máté a teniszezők világranglistájának 238. helyén áll. A portugál sportoló, Enrique Rocha lett az ellenfele, aki az 590. helyet foglalja el a teniszezők rangsorában. Úgy tűnhetett, Valkusznak minden esélye megvolt a győzelemre. Enrique Rocha azonban hazai pályán állt ki ellene, talán ez játszott döntő szerepet. A játék 1 óra 20 perc után ért véget. A végeredmény 6:4, 6:2 volt, természetesen Roche javára.
Valkusz Máté előző mérkőzései is sokkal jobban sikerültek. Ellenfele egy cseh sportoló, Dalibor Svrcina volt. Az első szettben Valkusz könnyedén győzte le a csehet. Habár Máté továbbjutása nem forgott veszélyben a második szettben, a győzelem kicsit nehezebben jött össze számára az első szetthez képest.
Nos, Portugália nem bizonyult túl vendégszerető országnak a magyar teniszezők számára. Nagy reményekkel és elég jó esélyekkel a győzelemre keltek útra. És természetesen úgy gondolták, továbbra is számíthatnak a nagy torna tekintélyes nyereményének egy részére. És már nem az ATP Estoril tenisztorna résztvevői státuszában hagyták el az országot az új pálya talaján. Valkusz Máté és Marozsán Fábián tehetséges teniszezők és nem utolsó helyet foglalnak el a teniszezők világranglistáján, sok nagy torna vár még rájuk.