Nyolcaddöntős a nyíregyházi teniszező

2021. augusztus 25.

A negyedik helyen kiemelt nyíregyházi játékos, Fucsovics Márton bejutott a nyolcadöntőbe a winston-salemi férfi keménypályás tenisztornán. A világranglistán jelenleg 42. magyar játékos a nyitókörben erőnyerő volt, így csak a 32 között kapcsolódott be a küzdelmekbe. Ott meglepetésre nem spanyol ellenfél várt rá, hanem a selejtezőből érkezett japán, aki 255. az ATP-rangsorban. A 29 éves játékos egy szoros és egy sima szettben, 7:5, 6:1-re verte ázsiai riválisát. A mérkőzés 1 óra 32 percig tartott. Fucsovicsra a nyolcaddöntőben a 15. helyen kiemelt spanyol Carlos Alcaraz vár. Első találkozójuk magyar idő szerint csütörtök hajnalban 2 óra 30 perc körül kezdődik.