Kapu Tibor fogja vezetni az újjászervezett Magyar Űrügynökséget
Kapu Tibor, Magyarország második kutató űrhajósa fogja vezetni a Tisza-kormány által újjászervezett Magyar Űrügynökséget
Kapu Tibor, Magyarország második kutató űrhajósa fogja vezetni a Tisza-kormány által újjászervezett Magyar Űrügynökséget. A hírt Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter jelentette be, kiemelve, hogy az űrtevékenység az egyik legfontosabb befektetés a jövőbe. Az új vezető feladata, hogy fél év alatt úgy szervezze át a működést, hogy a szervezetet ne legyen érdemes bezárni, ehhez pedig új űrstratégiára és űrtörvényre is szükség lesz. A tárcavezető hangsúlyozta, olyan ügynökséget szeretnének, amely szorosabb kapcsolatot ápol az Európai Űrügynökséggel, és megbízásokhoz juttatja a hazai kis- és középvállalkozásokat.
fotó: Kapu Tibor facebook
