Júliusban indul az új Vagyonvisszaszerzési Hivatal

2026. május 13.
Belföld

Július elsején kezdi meg működését a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal – erről beszélt Ruff Bálint leendő kancelláriaminiszter miniszterjelölti meghallgatása előtt.

Júliusban indul az új Vagyonvisszaszerzési Hivatal

 Július elsején kezdi meg működését a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal – erről beszélt Ruff Bálint leendő kancelláriaminiszter miniszterjelölti meghallgatása előtt. A politikus azt mondta: céljuk a jogállam helyreállítása és az állami működés teljes átvilágítása. Hozzátette, törvényben rögzítenék, hogy a magyar állam a jövőben nem alkalmazhat gyűlöletkeltő vagy megbélyegző kommunikációt. Ruff Bálint szerint az új kabinet azon dolgozik majd, hogy helyrehozza az elmúlt tizenhat év hibáit. Azt is bejelentette: első lépésként átfogó vizsgálat indul a minisztériumok működésével kapcsolatban.

Fotó: Cabrera Martin

Sunshine Media Group
Friss hírek
Friss hírek