Helebrandt Máté újra bajnok

2021. április 18.

Helebrandt Máté újra bajnok: Békéscsabán rendezték a 42, Nemzetközi Gyalogló- és Futógálát, mely egyben a felnőttek 20 kilométeres gyalogló bajnoksága is volt, és a World Athletics olimpiai kvalifikációra jogosító versenyeként is számon tartották. A férfiak mezőnyébe 4 külföldi nevezés érkezett. A nyíregyházi gyalogló legjobb magyarként harmadikként ért célba egy lengyel és a mexikói sportoló mögött, ezzel magyar bajnok lett, és értékes ranglista pontokat szerzett. Hogy ez pontosan mire lesz elég, az majd szerdán kiderül, ekkor frissítik a listát, de Máté nagyot léphet előre. A tervek szerint legközelebb Csehországban áll rajthoz egy nemzetközi versenyen.