Fucsovics búcsúzott Párizsban

2021. június 03.

Fucsovics Márton három játszmában kapott ki olasz ellenfelétől a francia nyílt teniszbajnokság második fordulójában, szerdán. A világranglistán 44. helyezett magyar játékos csak az első szettben tudta megszorongatni a rangsorban 29. ellenfelét, aki ekkor még csak rövidítésben tudott előnybe kerülni. Innentől kezdve azonban nem volt esélye a 29 éves nyíregyházi teniszezőnek, a folytatásban mindössze három játékot nyert és 2 óra 16 perc alatt vereséget szenvedett. Az eredmény 7:6 (8-6), 6:1, 6:2 lett. Fucsovics tavaly a nyolcaddöntőig menetelt a Roland Garroson, akkor az orosz Andrej Rubljov állította meg csaknem négyórás mérkőzésen.