14 év után távozik az államfői posztról Vučić

2026. június 28.
Külföld

Nagygyűlésen jelentette be távozását a szerb elnök, de parlamenti kampányban folytatná a munkát.

14 év után távozik az államfői posztról Vučić

Néhány héten belül lemond államfői tisztségéről Aleksandar Vučić szerb elnök. A bejelentést Belgrádban, a „Szerbia – egy család” elnevezésű nagygyűlésen tette meg. Vučić közölte, hogy az elnöki posztról távozik, a politikától azonban nem vonul vissza: pártja felkérésére részt vesz a következő parlamenti választási kampányban. Beszédében az elmúlt 14 év eredményeit értékelte, kiemelve a gazdasági fejlődést, a foglalkoztatás bővülését és az autópálya-építéseket, ugyanakkor elismerte, hogy a kormányzás során hibák is történtek.

Fotó: MTI

Sunshine Media Group
Friss hírek
Friss hírek