Nagygyűlésen jelentette be távozását a szerb elnök, de parlamenti kampányban folytatná a munkát.
Néhány héten belül lemond államfői tisztségéről Aleksandar Vučić szerb elnök. A bejelentést Belgrádban, a „Szerbia – egy család” elnevezésű nagygyűlésen tette meg. Vučić közölte, hogy az elnöki posztról távozik, a politikától azonban nem vonul vissza: pártja felkérésére részt vesz a következő parlamenti választási kampányban. Beszédében az elmúlt 14 év eredményeit értékelte, kiemelve a gazdasági fejlődést, a foglalkoztatás bővülését és az autópálya-építéseket, ugyanakkor elismerte, hogy a kormányzás során hibák is történtek.
Fotó: MTI