A hatóságok szerint a fertőzés egy szórakozóhelyhez köthető, ahol a fiatalok közösen használtak e-cigarettát.
Agyhártyagyulladás-járvány alakult ki a délkelet-angliai Canterbury térségében, ahol eddig két tinédzser halt meg és több mint húsz fertőzést igazoltak. A hatóságok szerint a fertőzés egy szórakozóhelyhez köthető, ahol a fiatalok közösen használtak e-cigarettát. Egy 18 éves lány állapota kevesebb mint tizenkét óra alatt vált életveszélyessé, és a kórházba szállítása után meghalt. A brit egészségügyi szolgálat célzott oltási kampányt és megelőző antibiotikum-kezelést indított az érintett egyetemi hallgatók körében.
Fotó: freepic.com