Eljárás indult egy debreceni nevelő ellen
Az ügy azért is különösen érzékeny, mert a kormány korábban rendőröket vezényelt a javítóintézetekbe a hasonló esetek megelőzésére.
Büntetőeljárás indult a Debreceni Javítóintézet egyik nevelője ellen bántalmazás gyanúja miatt. A Hajdú-Bihar Vármegyei Főügyészség szerint a dolgozó március végén bánthatott egy fiatalkorú neveltet, az ügyben a rendőrség nyomoz. A hatóságok közlése szerint a fogvatartott nem sérült meg, ugyanakkor az intézmény belső vizsgálatot is indított. A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága megerősítette: az érintett munkaviszonyát megszüntették. Az ügy azért is különösen érzékeny, mert a kormány korábban rendőröket vezényelt a javítóintézetekbe a hasonló esetek megelőzésére.
Fotó: Google Streetview
