Tűzgyújtási tilalom lépett életbe térségünkben

A szakemberek szerint a tartós csapadékhiány miatt a növényzet rendkívül kiszáradt, ezért nagyon magas a tűzkockázat.

Tűzgyújtási tilalom lépett életbe térségünkben

Tűzgyújtási tilalom lép életbe Hajdú-Bihar és Szabolcs- Szatmáe Bereg vármegyében is a rendkívüli szárazság és a kánikula miatt. A Nébih tájékoztatása szerint az erdőkben, a fás területeken, valamint azok kétszáz méteres körzetében tilos tüzet gyújtani, beleértve a kijelölt tűzrakóhelyeket is. A szakemberek szerint a tartós csapadékhiány miatt a növényzet rendkívül kiszáradt, ezért nagyon magas a tűzkockázat. A saját belterületi kertekben továbbra is lehet grillezni vagy bográcsozni, de fokozott óvatosságot kérnek a lakosságtól.

Fotó: freepik.com

Sunshine Media Group
Friss hírek
Friss hírek