Szombat nulla órától harmadfokú hőségriasztás lép életbe az ország teljes területén.
Szombat nulla órától harmadfokú hőségriasztás lép életbe az ország teljes területén. Oroszi Beatrix országos tisztifőorvos szerint a következő négy napban helyenként 38–40 Celsius-fokos csúcshőmérséklet várható, ilyen tartós és intenzív hőségre hosszú ideje nem volt példa. A mentőszolgálathoz naponta akár 450-nel több riasztás is érkezhet, és nőhet a balesetek száma is. A szakemberek arra kérnek mindenkit, hogy fogyasszanak elegendő folyadékot, figyeljenek az idősekre, a gyermekekre és a betegekre, valamint senkit – sem gyermeket, sem háziállatot – ne hagyjanak parkoló autóban.
Fotó: freepik.com