Papp László: jogszabály határozza meg az alpolgármesterek fizetését
A polgármester egyúttal azt is írta, hogy Debrecen számára az igazi veszteséget a szolidaritási hozzájárulás jelenti, amelyből 2025-ben és 2026-ban összesen 22 milliárd forintot fizet be a város a központi költségvetésbe.
Debrecen közgyűlése június 25-én tárgyalja az alpolgármesteri illetményekkel kapcsolatos határozatot. Papp László polgármester közölte: a jelenlegi törvény szerint július 1-je előtt kell dönteni az ügyben, az illetményeket pedig a 2025-ös nemzetgazdasági átlagkereset alapján kell megállapítani. A városvezető szerint ebben nincs mozgástere a közgyűlésnek, a hatályos jogszabályok szerint kell eljárniuk. Papp László hozzátette: amennyiben a parlament időközben elfogadja az önkormányzati vezetők fizetésének csökkentéséről szóló javaslatot, a közgyűlés annak megfelelően dönt majd. A polgármester egyúttal azt is írta, hogy Debrecen számára az igazi veszteséget a szolidaritási hozzájárulás jelenti, amelyből 2025-ben és 2026-ban összesen 22 milliárd forintot fizet be a város a központi költségvetésbe.
