Otthoni munkavégzést kér a közszférában a kormány
A munkáltatókat is home office-ra kérik, a kültéri munkák elhalasztását javasolják.
2026. június 28.
Belföld
A munkáltatókat is home office-ra kérik, a kültéri munkák elhalasztását javasolják.
A hétfőtől tetőző hőhullám miatt új intézkedéseket jelentett be Magyar Péter miniszterelnök. A közlés szerint a közszférában otthoni munkavégzést rendelnek el, és arra kérik a munkáltatókat, hogy ahol lehet, biztosítsák a home office lehetőségét dolgozóik számára. Emellett azt is javasolják, hogy a legnagyobb meleg idején halasszák el a szabadtéri munkavégzést. A cél, hogy a rendkívüli hőségben csökkentsék az egészségügyi kockázatokat és megóvják a munkavállalókat.
Fotó: freepik.com
