Országos reklámellenőrzést indított a hatóság
Országos ellenőrzést indított a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság a reklámszabályok betartásának vizsgálatára.
Országos ellenőrzést indított a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság a reklámszabályok betartásának vizsgálatára. A hatóság a kormányhivatalokkal együttműködve ellenőrzi többek között az alkoholtartalmú italok reklámozását, valamint az erőszakos vagy veszélyes magatartást népszerűsítő hirdetéseket. A vizsgálatok kiterjednek a hagyományos reklámfelületekre, valamint az internetes és közösségi médiás tartalmakra is. A hatóság közölte: tavaly kétszáznegyven reklámot vizsgáltak, és mindössze az esetek két százalékában állapítottak meg jogsértést. Az ellenőrzések célja a fogyasztók védelme és a tisztességes piaci tájékoztatás erősítése.
Fotó: illusztráció
