Hároméves tervezés után készült el a Déli Ipari Park szennyvízelvezetési, szennyvíztisztítási és monitoring rendszere.
Hároméves tervezés után készült el a Déli Ipari Park szennyvízelvezetési, szennyvíztisztítási és monitoring rendszere. A szakemberek szerint az akkumulátoripari tapasztalatokra épülő fejlesztés szigorú, egyedi kibocsátási határértékekkel működik majd. A rendszer naponta mintegy nyolcezer köbméter szürkevizet állít elő, amelyet ipari és más célokra hasznosítanak újra. A közgyűlésen elhangzott: a környezeti monitoring adatai és az alapállapot-felmérések eredményei egy nyilvános internetes felületen lesznek elérhetők, így azok működését bárki nyomon követheti.
Fotó: magyarepitok.hu