Megszólalt Sulyok Tamás a leváltását célzó tervről
Jogállamiságra figyelmeztetett az államfő hivatala, miután Magyar Péter kezdeményezné az elnöki mandátum megszüntetését.
Egyelőre nem kommentálja leváltását célzó kezdeményezést Sulyok Tamás, ugyanakkor a Sándor-palota a jogállamiság tiszteletben tartására és a közhatalom önkényes gyakorlásának veszélyeire figyelmeztetett. A reakció előzménye, hogy Magyar Péter bejelentette: kezdeményezik az államfő megbízatásának megszüntetését. A tervek szerint alaptörvény-módosítással szűnne meg a jelenlegi mandátum, emellett új alkotmány előkészítése és több intézményi reform is napirendre kerülne. Magyar Péter szerint, ha az államfő nem írja alá a módosítást, megfosztási eljárást is kezdeményezhetnek ellene.
Fotó: Németh Kata
