Távozását azzal indokolta, hogy szeretne több időt a családjával tölteni.
Lemond tisztségeiről és visszaadja mandátumát Őri László, a baranyai közgyűlés fideszes elnöke. A politikus a Pécs Aktuálnak azt mondta: tizenöt év után tudatos döntéssel vonul vissza a közélettől, erről előzetesen nem egyeztetett a pártvezetéssel. Távozását azzal indokolta, hogy több időt szeretne a családjával tölteni. Őri László 2010-ben lett pécsi önkormányzati képviselő, 2014-ben alpolgármester, 2019 óta pedig a Baranya vármegyei közgyűlés elnöke. A politikus szerint tiszta lelkiismerettel távozik a közéletből.
Fotó: Kacsúr Tamás / MTI