Tizenkét évben maximalizálná az országgyűlési képviselők mandátumát a Tisza Párt.
Tizenkét évben maximalizálná az országgyűlési képviselők mandátumát a Tisza Párt. A javaslatot Magyar Péter jelentette be, amely jelentősen átalakíthatná a parlament jelenlegi összetételét. Az eddigi adatok szerint a változás elsősorban azokat a politikusokat érintené, akik már több ciklus óta tagjai az Országgyűlésnek. Elemzések szerint a legtöbb érintett képviselő a Fidesz és a KDNP soraiban található, közülük többen évtizedek óta parlamenti mandátummal rendelkeznek. A javaslat egyelőre politikai kezdeményezés, annak részletei és esetleges törvényhozási útja később válhat ismertté.
Fotó: Czerkl Gábor