Környezetszennyezést jelentettek a debreceni Semcorp-gyárnál
Papp László elfogadhatatlannak nevezte a történteket, és széleskörű vizsgálatot kért a hatóságoktól.
Környezetszennyezés történt a debreceni Semcorp akkumulátoripari üzem területén. A város polgármestere szerint a környezetvédelmi hatóság arról tájékoztatta az önkormányzatot, hogy a felszín alatti vizekben határérték feletti szennyezést mutattak ki. Papp László elfogadhatatlannak nevezte a történteket, és széleskörű vizsgálatot kért a hatóságoktól. A polgármester azt is kezdeményezte, hogy vizsgálják meg a vállalat felelősségét, szükség esetén a termelés korlátozásának, illetve a környezethasználati engedély visszavonásának lehetőségét is. Az önkormányzat büntetőfeljelentést tesz az ügyben. A vizsgálat részletei egyelőre nem ismertek.
Fotó: dehir.hu
