Júliustól a megyében is fizetni kell a hulladékért
A MOHU döntése alapján a nyíregyházi Korányi és Kerék utcai, valamint a mátészalkai hulladékudvarban ezentúl térítés ellenében, mennyiségi korlátozás nélkül adható le a kevert építési-bontási hulladék.
Július elsejétől változik az építési-bontási hulladék leadásának rendje a térség hulladékudvaraiban. A MOHU döntése alapján a nyíregyházi Korányi és Kerék utcai, valamint a mátészalkai hulladékudvarban ezentúl térítés ellenében, mennyiségi korlátozás nélkül adható le a kevert építési-bontási hulladék. Az átvétel díja egységesen bruttó 36 forint kilogrammonként. A szolgáltatást továbbra is kizárólag lakossági ügyfelek vehetik igénybe, személyi igazolvány és lakcímkártya bemutatásával, meghatalmazást nem fogadnak el. A számlát a leadást követően küldik ki. Az ÉAK Hulladékkezelő Központjaiban ugyanakkor kedvezőbb áron, 18,5 forint plusz áfáért kilogrammonként szintén leadható az építési törmelék.
Fotó: ÉÁK Nonprift Kft.
