Hűsölőhelyeket nyitottak a másodfokú hőségriasztás miatt
A szakemberek arra kérik az embereket, hogy fogyasszanak elegendő folyadékot, és lehetőség szerint kerüljék a tűző napot a déli órákban.
Kedd éjfélig másodfokú hőségriasztás van érvényben az ország egész területén. A tartós kánikula miatt a katasztrófavédelem országszerte klimatizált hűsölőhelyeket jelölt ki, amelyeket bárki igénybe vehet a nagy meleg elől menedéket keresve. Az Országos Mentőszolgálat fokozott készenlétben dolgozik, miközben az egészségügyi intézmények folyamatosan figyelik kapacitásaikat. Több településen vízosztással és párakapukkal segítik a lakosságot. A szakemberek arra kérik az embereket, hogy fogyasszanak elegendő folyadékot, és lehetőség szerint kerüljék a tűző napot a déli órákban.
Fotó: freepik.com
