Hat év után megszűnik a különleges jogrend

2026. május 13.
Belföld

A most elfogadott döntésről Sulyok Tamás már alá is írta a törvényt.

Hat év után megszűnik a különleges jogrend

Megalakulása napján fontos döntést hozott az új Országgyűlés: május 14-től megszűnik Magyarországon a háborús veszélyhelyzet és a különleges jogrend. A parlament elfogadta azt a törvényt, amely a korábbi veszélyhelyzeti rendeletek egy részét törvényi szintre emeli. A különleges jogrendet még 2020-ban, a koronavírus-járvány idején vezették be, majd később az ukrajnai háború miatt hosszabbították meg. A szabályozás lehetővé tette, hogy a kormány rendeletekkel térjen el a törvényektől. A most elfogadott döntésről Sulyok Tamás már alá is írta a törvényt.

Fotó: Németh Kata

Sunshine Media Group
Friss hírek
Friss hírek