Gyorsvasúthálózat kiépítésének tervével indult újra a visegrádi négyek együttműködése

2026. június 24.
Belföld

A Varsó, Prága, Pozsony és Budapest közötti gyorsvasúthálózat kiépítésének tervével indult újra a visegrádi négyek szoros együttműködése a Gödöllőn megtartott V4-csúcson.

Gyorsvasúthálózat kiépítésének tervével indult újra a visegrádi négyek együttműködése

A Varsó, Prága, Pozsony és Budapest közötti gyorsvasúthálózat kiépítésének tervével indult újra a visegrádi négyek szoros együttműködése a Gödöllőn megtartott V4-csúcson. Magyar Péter miniszterelnök bejelentette, hogy a Tisza Párt választási győzelme utáni első találkozón a tagállamok megállapodtak az uniós csúcsok előtti közös egyeztetések felújításáról. A résztvevő lengyel, cseh és szlovák kormányfők szerint a szövetség Európa egyik legnagyobb hatalma és jövője lesz, ha az őket összekötő ügyekre koncentrálnak. Az év második felében induló szlovák elnökség alatt a felek kiemelten kezelik majd az európai versenyképességet, a védelmi ipart, és már idén megpróbálják megszerezni az Európai Unió pénzügyi támogatását a négy fővárost összekötő gyorsvasútra.

Sunshine Media Group
Friss hírek
Friss hírek