Július elsejétől megváltozik az építési és bontási hulladékok leadásának rendje a debreceni hulladékudvarokban is.
Július elsejétől megváltozik az építési és bontási hulladékok leadásának rendje a debreceni hulladékudvarokban is. A MOHU döntése alapján a törmelék leadása ezentúl díjköteles lesz, az átvétel egységesen kilogrammonként 36 forintba kerül. A szolgáltatás továbbra is kizárólag lakossági ügyfelek számára lesz elérhető, személyi igazolvány és lakcímkártya bemutatásával. A társaság szerint az intézkedésre azért van szükség, mert az ingyenes rendszerrel korábban több gazdálkodó szervezet is visszaélt. A hulladék leadása után a számlát utólag küldik ki az ügyfeleknek.
Fotó: freepik.com