Elindult a Tourist Police program Nyíregyházán
A Tourist Police programot idén is támogatja Nyíregyháza önkormányzata, a kezdeményezésre eddig csaknem ötven diák jelentkezett.
Megkezdődött a Tourist Police szolgálat Nyíregyházán. A nyári idegenforgalmi szezonban a város frekventált turisztikai helyszínein idegen nyelveket beszélő diákok segítik a rendőrök munkáját. A közösségi szolgálatot teljesítő fiatalok tájékoztatást, útbaigazítást és bűnmegelőzési tanácsokat adnak a hazai és külföldi turistáknak. A programban iskolaőrök is részt vesznek, akik a diákokkal együtt hívják fel a figyelmet a zseblopások, kerékpárlopások és gépkocsifeltörések megelőzésére. A Tourist Police programot idén is támogatja Nyíregyháza önkormányzata, a kezdeményezésre eddig csaknem ötven diák jelentkezett.
Fotó: nyiregyhaza.hu
