Elindította saját, önkéntes alapú mentőszolgálatát a Katolikus Karitász
A kezdeményezésben részt vevő orvosok, ápolók és mentőtisztek mind önkéntes alapon dolgoznak, a működési költségeket pedig közösségi forrásokból és felajánlásokból biztosítják
Elindította saját, önkéntes alapú mentőszolgálatát a Katolikus Karitász, hogy újabb területen tudjon gyors és hatékony segítséget nyújtani a bajba jutottaknak. Zagyva Richárd országos igazgató tájékoztatása szerint a szervezet már megkapta a hivatalos engedélyeket, így az Országos Mentőszolgálat irányítása mellett végezhetnek mentési tevékenységet, valamint rendezvények egészségügyi biztosítását is vállalják. A szolgálat egy speciálisan felszerelt pickuppal indul, amely betegszállítást egyelőre nem végez, de minden, a sürgősségi ellátáshoz szükséges eszközt tartalmaz. A kezdeményezésben részt vevő orvosok, ápolók és mentőtisztek mind önkéntes alapon dolgoznak, a működési költségeket pedig közösségi forrásokból és felajánlásokból biztosítják
fotó: Magyar Kurir
