Azonnali intézkedéseket vezettek be a nyíregyházi kórházban

2026. június 25.
Nyíregyháza

Korlátozták a vízhasználatokat és alternatív megoldásokkal pótolják a vizet.

Azonnali intézkedéseket vezettek be a nyíregyházi kórházban

ízhigiénés intézkedéseket vezettek be a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház négy épületében, miután a rendszeres vízminőség-vizsgálatok során mikrobiológiai eltéréseket mutattak ki a vízhálózat egyes pontjain. Az intézkedések a Cardiovascularis Centrumot, a Sebészeti, a Rehabilitációs és a Belgyógyászati Tömböt érintik. Az érintett épületekben korlátozták a vízhasználatot, alternatív megoldásokat vezettek be, és megkezdték a vízhálózat fertőtlenítését. A kórház hangsúlyozza: a szükséges higiénés előírásokat minden osztályon alkalmazzák, ezért a betegellátás továbbra is folyamatos és biztonságos. Az intézmény a hatóságokkal együttműködve végzi a további ellenőrzéseket.

Fotó:

Sunshine Media Group
Friss hírek
Friss hírek