Sikeres újraélesztés Hajdúszoboszlón
Járókelők kezdték meg az életmentést, mentőhelikoptert is riasztottak egy rosszulléthez.
2026. június 23.
Hajdú-Bihar vármegye
Az Országgyűlésben is szóba került a Mátészalkai Kórház szülészeti osztályának nyári leállása.
Az Országgyűlésben is szóba került a Mátészalkai Kórház szülészeti osztályának nyári leállása. Dr. Apáti István, a Mi Hazánk országgyűlési képviselője arról beszélt, hogy a helyiek attól tartanak, a szolgáltatás később végleg megszűnhet. Kérdésére válaszolva Hegedűs Zsolt miniszter elmondta: az osztályon jelenleg mindössze három nőgyógyász szakorvos dolgozik, ezért a biztonságos betegellátás érdekében döntöttek az átmeneti intézkedés mellett. A tárcavezető hozzátette, hogy az érintett pácienseket a nyári időszakban a környező kórházak fogadják.
Fotó: parlamentv
