Az elmúlt 20 év legveszélyesebb hőhulláma jön
Szombattól harmadfokú, a tisztifőorvos szerint az elmúlt 20 év legveszélyesebb hőhullámát hozó hőségriasztás lép életbe az ország teljes területén, ami miatt a kormány összehangolt védelmi tervet dolgozott ki.
Szombattól harmadfokú, a tisztifőorvos szerint az elmúlt 20 év legveszélyesebb hőhullámát hozó hőségriasztás lép életbe az ország teljes területén, ami miatt a kormány összehangolt védelmi tervet dolgozott ki. Magyar Péter miniszterelnök bejelentette, hogy az állami alkalmazottak hétfőn és kedden home office-ba vonulnak, a magánszektorban pedig rövidített munkarendet szorgalmaznak, miközben a hatóságok kiemelten figyelnek a rendezvények biztonságára és a vasúti közlekedésre is. A kormány péntek éjféltől kétóránként ad helyzetjelentést a kormany.hu/hoseg oldalon, a miniszterelnök pedig nemzeti összefogásra, valamint a magán- és vendéglátóhelyek részéről a krízishelyzetben lévő emberek segítésére szólított fel.
fotó: pixabay
