Agyvelőgyulladásos beteget regisztráltak Hajdú-Biharban

2026. június 23.
Hajdú-Bihar vármegye

A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ friss jelentése szerint egy beteget érintett a fertőzés.

Agyvelőgyulladásos beteget regisztráltak Hajdú-Biharban

Agyvelőgyulladásos megbetegedést is regisztráltak Hajdú-Bihar vármegyében a június 8-a és 14-e közötti időszakban. A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ friss jelentése szerint egy beteget érintett a fertőzés. A megyében emellett tizennégy Campylobacter-fertőzést, kilenc szalmonellás megbetegedést és tizenegy rotavírusos esetet is nyilvántartásba vettek. Skarláttal négyen, bárányhimlővel hárman fordultak orvoshoz. A hatóság tájékoztatása szerint a vizsgált héten tömeges közösségi gyomor-bélrendszeri járványt nem jelentettek.

Fotó: freepik.com

Sunshine Media Group
Friss hírek
Friss hírek