A hálapénz kivezetése után új formában él tovább az orvosbárói rendszer
A szakmai szervezet hangsúlyozza, hogy a strukturális átalakítás elengedhetetlen a betegbiztonság és az orvosi utánpótlás megőrzése érdekében.
A hálapénz kivezetése után új formában él tovább az orvosbárói rendszer, amelynek felszámolására átfogó javaslatcsomagot tett közzé a Magyar Orvosi Kamara. A szervezet vitairata szerint a befolyásos vezetők pozíció-, tudás- és eszközmonopóliumukkal torzítják az egészségügyet, kihasználva a köz- és magánellátás közötti átjárhatóságot. A megoldás érdekében a MOK javasolja az osztályvezetői és tanszékvezetői posztok időbeli korlátozását, a nyilvános vagyonnyilatkozatokat, valamint a beszerzések független auditját. A szakmai szervezet hangsúlyozza, hogy a strukturális átalakítás elengedhetetlen a betegbiztonság és az orvosi utánpótlás megőrzése érdekében.
fotó: pixabay
