A 2030-as euróbevezetési célt erősítette meg Magyar Péter miniszterelnök, aki az Eurócsoport görög elnökével és a magyar pénzügyminiszterrel tartott közös sajtótájékoztatót.
A 2030-as euróbevezetési célt erősítette meg Magyar Péter miniszterelnök, aki az Eurócsoport görög elnökével és a magyar pénzügyminiszterrel tartott közös sajtótájékoztatót. A kormányfő szerint jelenleg a maastrichti feltételek egyike sem teljesül, de a következő években elérhetővé válhatnak a csatlakozás feltételei. Magyar Péter kiemelte, hogy Magyarország tanulni kíván Görögország válságkezelési tapasztalataiból, és hangsúlyozta: a jogállamiság, a kiszámíthatóság és a befektetői bizalom egyaránt fontos a gazdasági fejlődéshez.
Fotó: MTVA